Máte otázky? Pokúsime sa Vám na ne zodpovedať

Pozrite si najčastejšie kladené otázky ohľadom Inova domov

1. Aká je záručná doba na váš dom ?

Zo zákona je záruka na stavbu 5 rokov, avšak životnosť našich certifikovaných produktov je 100 rokov plus. Poskytujeme 30 ročnú záruku na konštrukciu a mimoriadnu 10 ročnú záruku na hlavné stavebné práce. Viac o záručných lehotách sa dozviete v našom katalógu na stiahnutie na našej stránke.

2. Je možné mať vo vašom dome krb ?

Áno je to možné. Klient má možnosť zvoliť si výstavbu krbu ako doplnkovú výbavu. Je potrebné ale zdôrazniť, že Inovadomy sú nízkoenergetické a krbovú vložku treba vhodne zvoliť, ideálne s veľmi nízkym výkonom do 60kw.

3. Ako sa dom prepravuje ?

Konštrukcie stien sú dopravené na pozemok prostredníctvom nákladného vozidla po položení základovej dosky. Montujú sa na základovú dosku a po finalizácii sa celá konštrukcia oplášťuje, prebieha inštalácia rozvodov, zatepľovanie, montujú sa vnútorné priečky, podlahy a kúrenie. Celý tento proces sa realizuje vďaka absolútnej príprave na stavbe, za extrémne krátky čas. Do 60 dní sa môžete nasťahovať.

4. Môžem si vybrať vnútorné vybavenie domu podľa mojich predstáv?

Áno samozrejme. V prípade, že si vyberiete v ponuke rozsah realizácie Ultra all inclusive máte dokonca možnosť využiť služby interiérového dizajnéra, ktorý vám navrhne interiér podľa vašich predstáv.

5. Ako je to s požiarnou odolnosťou vo vašich domoch?

Naše domy sú z certifikovaných materiálov, ktoré majú vysokú mieru požiarnej odolnosti a spĺňajú všetky požiadavky protipožiarnej ochrany.

6. Aká je spotreba energií a prevádzkové náklady pri vašich domoch?

Inovadomy sú nízkoenergetické stavby, čiže nie je potrebné dodatočné zatepľovanie. Materiály, ktoré používame pri stavbe majú výborné tepelno-izolačné vlastnosti. Šetria vám náklady na prevádzku domu až do výšky 80%.

7. Aké sú možnosti financovania

Radi vám poskytneme služby nášho finančného poradcu, ktorý vám navrhne najlepšiu formu financovania podľa vašich možností. Ponúkame klasické formy financovania ako financovanie prostredníctvom hypotekárneho úveru, vlastnými prostriedkami, ale aj financovanie prostredníctvom mesačných splátok.

8. Ako je to s pevnosťou stien a možnosťou ukotvenia kuchynskej linky ?

Pri použití moderných sadrokartónových priečok a k nim určených kotviacich prvkov, hmoždiniek, je nosnosť na úrovni 60kg na jeden úchytný bod. Takže do priečok si môžete bez váhania zavesiť nielen poličku či obraz, ale aj kuchynskú linku, poprípade iný druh nábytku.

9. V ktorých lokalitách Slovenska je možné stavať?

Stavať je možné kdekoľvek na Slovensku. Naši klienti pochádzajú z celého Slovenska.

10. Ako je to so zvukovou izoláciou vašich domov?

Inovadomy poskytujú dokonalú protihlukovú ochranu. Aj napriek tomu, že hrúbka stien je užšia, eliminujú hluk, a vy sa tak nemusíte obávať hluku prichádzajúceho zvonku, či zvukov prichádzajúce z iných miestností či podlaží.

11. Do akej miery je väčší obytný priestor oproti klasickým stavbám?

Vďaka tenším stenám získavate až o 10% väčší obytný priestor. Čo v priemere predstavuje 6 – 12 m2 naviac, čiže de facto získate jednu miestnosť naviac. Nárast úžitkovej plochy je veľkou výhodou najmä pri pozemku s menšou rozlohou.

12. Je dom vhodný aj pre alergikov?

Áno. Dbáme o to, aby naše stavby vytvárali priaznivé podmienky pre život. Staviame výhradne z certifikovaných materiálov, ktoré sú vyrobené zo zdraviu neškodných ekologických materiálov. Naviac stavba je realizovaná prevažne suchými procesmi, a tak minimalizuje riziká vlhkej stavby a tvorby plesní.

13 Nevzniká pri vašich domoch efekt Faradayovej klietky?

Rodinný dom vďaka otvorom v stenách čiže oknám zabraňuje existencii dokonalej Faradayovej klietky. Dokonalá Faradayova klietka bráni elektromagnetickým vlnám vnikať do priestoru domu. Zároveň nie je možné chytiť v dome mobilný signál. Efekt Faradayovej klietky vzniká len na celouzatvorených priestoroch bez akýchkoľvek otvorov. To je zároveň aj odpoveď na vašu otázku.

Rodinný dom vďaka viacerým veľkým presklenným plochám umožňuje prenikaniu rádio i mobilného signálu rovnako, ako je to v panelákových domoch, ale napríklad i v automobile alebo inej železobetónovej stavbe.